המדריך המלא: דרופשיפינג למתחילים

המדריך המלא: דרופשיפינג למתחילים

By at - 5 Minutes

למי דרופשיפינג מיועד ?

אני בטוח שאתם, כמו אנשים רבים תמיד חלמתם לעזוב את העבודה המשרדית שלכם ולהתחיל לעבוד מהבית. או אולי אתה חייל או את אמא או שאתה פשוט זקוק להכנסה משלימה. לא משנה הסיבה אלא משנה ה’איך’! רבים בישראל כבר מזמן גילו את ה eCommerce ומצליחים להתפרנס בכבוד ממכירת מוצרים שלעולם לא ראו לקונים שלעולם לא פגשו. ואם הכותרת עוד לא נתן לכם רמז ברור מספיק במה מדובר, אז תרשו לי לעשות לכם spoiler, מילת המפתח זה ‘דרופשיפינג’!

מה זה דרופשיפינג ?

כאשר בעל חנות פיזית רוצה למכור מוצרים, יש שיטת עבודה מוכרת שנקראת קונסיגנציה – השיטה עובדת בצורה כזאת שבעל החנות רק משלם לספק שלו לאחר שהוא מוכר פריט. הסיבות לכך הן רבות:

– לבעל החנות אין תזרים מזומנים גדול מספיק על מנת לקנות את כל המוצרים מראש.

– הקמעונאי מתחרה מול ספקים אחרים ועל כן רוצה לאפשר למוכר תנאים נוחים במיוחד.

– העברת סחורה לא מדווחת לרשויות אלא רק מכירות בפועל כך ששיטת עבודה זאת פותחת הרבה אזורים אפורים בהם בעלי חנויות וספקים יכולים לפעול.

אם הבנתם את זה אז הבנתם את העיקרון של דרופשיפינג! אתם בעצם צריכים לחפש ספקים, הכי נפוץ למצוא ספק סיני אבל זה לא באמת משנה, אתם יכולים למצוא ספק מכל מדינה בעולם שתרצו – כאשר קונה מבצע רכישה מהחנות שלכם באיביי למשל, אתם משלמים לספק, הספק שולח את המוצר ישירות ללקוח בארצות הברית (נניח לטובת הדוגמה) והלקוח בכלל חושב שאתם אלו ששלחתם לו את המוצר. תהליך זה נקרא דרופשיפינג!

היתרונות שבדרופשיפינג

ישנם מספר יתרונות בניהול עסק eCommerce  בשיטת הדרופשיפינג:

אין צורך להשקיע כסף מראש – כפי שציינתי קודם לכן, אתם רק צריכים לשלם לספק אחרי שהלקוח כבר ביצע דרככם רכישה כך שאתם חוסכים לעצמכם צורך בצבירת הון עצמי או לקיחת הלוואה שרוב העסקים הקטנים מצריכים ממקימו.

הסיכון שולי ביותר – כפועל יוצא מהנקודה הקודמת, הסיכון שאתם לוקחים עם מוצר שלא נמכר תמון אך ורק בעמלת העלאה ל marketplace  עצמו, למשל באמזון משלמים $1 על העלאת מוצר עם חשבון סטנדרטי.

מגוון ההיצע שלכם – בשיטת הדרופשיפינג אתם יכולים להציע מגוון רחב של מוצרים לקהל הקונים שלכם וכן, ניחשתם, הכל נובע מזה שאתם לא צריכים לממן את המוצרים עצמם.

טיפ למוכרים: יש אתרים אמריקאים וישראלים בהם תוכלו למצוא מוצרים וספקי דרופשיפינג שיש להם ביקוש שוק גבוה כעת. 2 שאני מכיר באופן אישי הם:

אוברלו (Oberlo).

יאבללה (Yaballe).

אין לי כל קשר עסקי לאתרים שהזכרתי, אתם מוזמנים לנסות בעצמכם ובמידה ומצאתם אתרים טובים, תשתפו אותם בבקשה עם הקהילה שלנו ב comments למטה.

החסרונות שבדרופשיפינג

אבל כמו בחיים, לכל דבר חיובי יש גם צדדים ‘אפלים’. החסרונות שבדרופשיפינג הם:

העסק שלכם תלוי באחרים – כאמור, בסופו של דבר אין לכם שליטה במוצר, באריזה, בזמן משלוח ומלאי של הספק שלכם. במידה והספק מתעכב או לא אורז נכון את המוצר, אתם אלו שתקבלו פידבקים שליליים ובסופו של דבר העסק שלכם תיפגע!

טיפ למוכרים – תדאגו שתמיד יהיה לכם 3 ספקים כך שאם אחד פתאום בחופש או שנגמר לו המלאי, אתם מיד יכולים לפנות לשני ולשלישי.

רווחים – הרבה פעמים הרווחים שלכם פר מוצר יהיה נמוך יותר בשיטת הדרופשיפינג מאשר אם קניתם כמות סיטונאית של מוצרים מספק. רק אתם יכולים להחליט אם אתם מוכנים להרוויח פחות על מנת לחסוך לעצמכם כאב ראש וסיכוני מלאי מיותרים.

שירות לקוחות – נוצר פה נתק בין המוכר לקונה וכך נפגע היכולת שלכם לתת טאץ’ אישי למוצר כגון ברכה שכתבתם ידנית וכדומה. המרחק הפיזי הזה מניהול תהליך המשלוח יכול לפגוע ביכולת שלכם לנהל את מערך בשירות לקוחות שלכם כמו שצריך.

כיצד מתחילים את מסע הדרופשיפינג ?

אם אתם בתחילת דרככם או שאתם כבר בתוך העולם הזה ואתם רוצים להרחיב משמעותית את הידע שלכם בנושא, אני רוצה להמליץ לכם על הקורס של לידור רוזנטל למסחר באיביי בשיטת דרופשיפינג. הקורס מיועד לאנשים שהם דלי תקציב אך מרובי שאיפות! בקורס תלמדו איך להכניס סכומים מכובדים של כסף, במינימום זמן ומינימום השקעה. הקורס יחסית פשוט, כל מה שצריך לעשות זה ליישם את הנאמר והנלמד. אתם יכולים להתחיל עוד היום את הקורס בחינם, ממליץ לכם לראות את כל הסרטונים החינמיים לפני שאתם פונים ללידור עם שאלות. רוב התשובות לשאלות שלכם טמונות בסרטונים אלו ואני בטוח שאחרי שתצפו בהם, תבינו למה לידור הוא שם דבר בתחום ולמה כדאי לכם ללמוד רק מהכי טובים בתחום. הקורס מתאים למתחילים ומתקדמים ובמבצע לחברי הבלוג!

בהצלחה רבה לכל הדרופשיפרים הנוכחיים והדרופשיפרים לעתיד :)!

Nadav Roiter

Nadav Roiter is a published writer and a Jerusalem Post freelance journalist. Formerly part of the CrazyLister content team, he is now the Marketing Manager for Subivi eCommerce CRM which has developed a customer support tool uniquely built to help eCommerce sellers offer stellar customer support while simultaneously maximizing profits.

Leave a Reply

Close Menu